Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,298 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-SHBA, Thohir fikson tre objektiva per tu arritur

Inter-SHBA, Thohir fikson tre objektiva per tu arritur
Ardi Deda

Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te sotem. duke analizuar oret e para te Interit te Walter Mazzarrit ne Shtetet e Bashkuara, ka treguar cilat do te jene objektivat per tu konkretizuar ne kete turne special:

-Te marre shperblimin 2,5 milione euro qe organizuesit kane garantuar.

-Te permiresoje kushtet fizike dhe te rrise eksperiencen qe ndeshje kunder skuadrave si Real Madrid, Manchester United dhe Roma mund te garantojne.

-Aspekti komercial: nje nder pikat ku Thohir do te punoje me shume do te jete nderkombetarizimi i markes Inter, dhe ne kete kuptim, tregu italian rezulton te jete shume strategjik. Ne vacanti, jane parashikuar evente te ndryshme per te afruar popullin e SHBA me ngjyrat zikalter dhe, ne kete drejtim, eshte inaguruar tashme Inter Club Washington, i gjashti ne Shtetet e Bashkuara.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.