Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

493 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter shet te rinjte por edhe i promovon. Emmers, sa shume oferta por qendron ne Milano?

Inter shet te rinjte por edhe i promovon. Emmers, sa shume oferta por qendron ne Milano?
Bujar Berishaj

Xian Emmers eshte nje nga lojtaret e rinje me premtues te Interit, por edhe nga me te kerkuarit ne merkato.

Belgu vleresohet shume nga Luciano Spalletti dhe nese do te qendronte ne Milano atehere do te behej pjese e skuadres se pare zikalter.

Por kujdes, qendrimi i tij nuk eshte akoma 100% i sigurt.

Sic thote fcinternews.it ka shume klube te interesuara per lojtarin i cili ka edhe oferta te ndryshme. Brighton, Everton dhe Valencia sa per te permendur disa prej tyre. Pa harruar edhe 5 skuadra tjera ne Serie A.

Prioriteti i Xian eshte qe te rritet si futbollist dhe do t’i pelqente te qendronte ne Milano, me bashkombasin Nainggolan qe tashme do te sherbente edhe si nje mesues i tij.

Keshtu nuk perjashtohet mundesia qe ai te qendroj, mundesi kjo qe nuk eshte tashme vetem nje hipoteze por dicka me shume. Megjithate nuk perjashtohet mundesia per t’i gjetur nje klub ku do te kishte vazhdimesi.

Me pak fjale do te vleresohen te gjitha alternativat dhe pastaj do te merret vendimi me i mire per lojtarin dhe klubin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.