Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 11, 2022

Scroll to top

Top

630 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shitja e nje TOP PLAYER nga skuadra dukej e sigurt, por tani ka ndryshuar cdo gje: “Conte beson verberisht tashme…”

Inter, shitja e nje TOP PLAYER nga skuadra dukej e sigurt, por tani ka ndryshuar cdo gje: “Conte beson verberisht tashme…”
Inter Club Staff

Interi ka gjetur liderin e saj karizmatik: Diego Godin. Sezoni i ish-lojtarit te Atletico Madrid nuk ka qene aspak i lehte, duke pare ndryshimin e madh ne menyren e lojes.

Por sot per sot, mbrojtesi uruguajan eshte rikthyer vetvetja dhe ka marre perdore skuadren e Contes ne rrugetimin e Europa League.

Deri disa jave me pare, shitja e tij dukej shume e sigurt por gjerat me sa duket kane ndryshuar shume nga atehere.

Sipas asaj qe shpjegon Calciomercato.com, tashme qendrimi i tij eshte shume me i sigurt se sa largimi nga Milano.

“Godin po kalon nje moment forme fizike te jashtezkonshem. Po ja del te mbaje hapin e te gjithe skuadres dhe ka gjetur vetebesim me modulin e ri.”

“Largimi i tij ne fund te sezonit dukej i sigurt, por tani nuk eshte me, perkundrazi. Conte beson tek ai tani.”

“Keshtu, tranjeri i Interit nuk deshiron me largimin e tij por po e perdor shume ne kete periudhe te sezonit.”

“Tekniku salentin mendon se Godin eshte nje lider i padiskutueshem per grupin dhe se ai mund te jete nje nga celesat e suksesit ne Europa League.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.