Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,350 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shitjet dhe blerjet: Rabiot, Guarin dhe Pereyra…

Inter, shitjet dhe blerjet: Rabiot, Guarin dhe Pereyra…
Bujar Berishaj

Inter qe blen, Inter qe shet. Apo eshte e detyruar qe te vazhdoj kete fushate forcimi qe tashme ka sjell ne Milano, Dodo dhe Yann M’Vila dhe qe ne oret e ardhshme pret edhe Gary Medel. Ne kete sesn, nder te tjera, jane tre emra actual ne shtepine zikalter qe ne menyre indirekte perfshijne edhe Juventus.

ADRIEN RABIOT – Inter eshte ne avantazh ne garen per talentin e Paris Saint Germain, por vetem ne rast se largimi i tij nga Parisi realizohet menjehere. Thohir ka akordin me shoqerine franceze, por mungon me lojtarin. Juventus, nese lojtari i klasit ’95 largohet nga kryeqyteti francez ne fund te kontrates (veren e 2015) do te jete ne avantazh te larte.

ROBERTO MAXIMILIANO PEREYRA – Akoma sfide Inter-Juventus, me bardh e zinjte qe ne oret e fundit po nxitojne dhe per momentin jane ne avantazh ne garen per mesfushorin argjentinas te Udineses. Friulianet nga ana e tyre, do perpiqet te rinovoj per te rritur cmimin e lojtarit te klasit ’91 te San Miguel de Tucuman. Objektivi: shitje per te siguruar hyrjen me te madhe te mundshme.

FREDY GUARIN – Kolumbiani deshiron te qendroj tek Inter, sic ka pranuar vete ai, por eshte Inter qe nuk mendon ne te njejten menyre. Klubi zikalter deshiron te shes lojtarin, por nuk do te jete e lehte per te marr 18 milione eurot e kerkuara.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.