Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 19, 2022

Scroll to top

Top

2,581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shperthen Lukaku: “Nuk do te lejoj asnje te flase ne emrin tim. Kam vendosur perfundimisht qe…”

Inter, shperthen Lukaku: “Nuk do te lejoj asnje te flase ne emrin tim. Kam vendosur perfundimisht qe…”
Inter Club Staff

Nuk eshte nje moment shume i bukur per Romelu Lukaku edhe pse diten e sotme sulmuesi belg i Chelsea ka mbushur 29 vjec.

Ne kete dite te shenuar te tij, me sa duket ai eshte detyruar qe te beje nje deklarate publike shume te ashper.

Keto kane qene fjalet e tij: 

“Nuk do te lejoj kurre askend qe te flase per mua. Une kam vendosur qe te mbaj gojen mbyllur dhe te qendroj i perqendruar per te ndihmuar skuadren ne fushe.”

“E kam vendosur kete gje deri en fund te sezonit dhe dua ta mbyll sa me mire gjithcka me te gjitha mundesite qe kam.”

“Keshtu, nese dikush flet per mua, dua te sqaroj te gjithe se kete gje nuk e bejne aspak ne emrin tim. Kjo duhet te jete e qarte.”

Keshtu, mund te jete nje rastesi, por keto fjale te Romelu Lukaku vine vetem pak ore pasi Federico Pastorello, agjenti i tij, ka dhene nje interviste per La Repubblica.

Ai nder te tjera ka thene se duhet pare edhe cfare duhet te beje Interi duke qene se ka nje sulmues te plakur si Dzeko dhe nje si Lautaro qe kerkohet ne merkato.

Kjo gje ka ndezur edhe njehere polemika ne angli me tifozet qe jane merzitur perseri me te por keto fjale te agjentit sjane pritur mire as nga klubi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.