Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

785 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shpreson tek nje protagonist i papritur ne derby-n kunder Milan-it.

Inter, shpreson tek nje protagonist i papritur ne derby-n kunder Milan-it.
Ardis
  • On 14/10/2018, 14:13

Eshte nje futbollist ne ekipin zikalter, qe di se si te mposhte kuqezinjte.

Ka filluar numerimi mbrapsht per derbyn InterMilan te dielen e ardhshme. Nje ndeshje e gjitha per tu perjetuar dhe ndonjehere e vendosur nga lojtar qe nuk e pret aspak. Gazzetta dello Sport ka nje emer qe duhet pasur kujdes ne ndeshjen brenda qytetit:

“Kerkoni nje protagonist te papritur? Atehere kini kujdes nga Kwadwo Asamoah: 7 ndeshje ne derby kunder Torino-s, ne kohen kur ishte tek Juventus, me nje bilanc prej 5 fitore dhe 2 barazime.

Por mbi te gjitha eshte Milan-i ku ganezi eshte perballur me shume ne Itali, duke perfshire edhe kompeticionin e Coppa Italia: 16 ndeshje, 11 fitore dhe 2 humbje. Keto te dhena jane nga ndeshjet e shkuara, sigurisht, por ne nje bote ku fati kerkon te behet protagonist, nuk mund te mos mbash nen vezhgim elemente te tille”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.