Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

742 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shtohet kapitali ne 2015: Ja shifrat e rritjes se kapitalit. Ndersa Moratti…

Inter, shtohet kapitali ne 2015: Ja shifrat e rritjes se kapitalit. Ndersa Moratti…
Inter Club Staff

Massimo Moratti dhe Erick Thohir duhet qe te fusin serisht doren ne pertofol.

Dhe sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport, dy pronaret e Interit do duhet qe ne 2015 ti japin Interit likuiditetin e nevojshem qe zikalterit te bejne disa shpenzime.

“Eshte e mundur qe te behet i nevojshem rritja e kapitalit me 40 milione euro e Moratti ne kete rast do te fuste 11 milion, shume e cila eshte proporcioni i 29,5% qe ai zoteron. Ish pronari zikalter nuk ka ndermend te shese aksionet e tij dhe eshte krijuar pershtypja se me Mancinin Interi do te terheqe sponsora edhe me te fuqishem”, shkruan e perditshmja Italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.