Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 17, 2021

Scroll to top

Top

505 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, shume afer largimi i pare nga skuadra? “Marotta ka arritur marreveshjen me Genoan: lojtari do te largohet me parameter 0.”

Inter, shume afer largimi i pare nga skuadra? “Marotta ka arritur marreveshjen me Genoan: lojtari do te largohet me parameter 0.”
Inter Club Staff

Inter po punon shume edhe ne dalje ku shume lojtare ne skuadren e Contes duket se jane afer largimit nga klubi zikalter.

Ne kete rast, kemi te bejme me Andrea Ranocchian, qe eshte me te vertete shume afer kalimit te skuadra e Genoas.

“Eshte gjetur marreveshja per Ranocchian nga ana e Genoas qe ka negociuar me CEO-n e Interit, Marotta dhe me drejtorin sportiv Ausilio.”

“Ai eshte lojtari i perzgjedhur per mbrojtjen e Maran. Drejtori sportiv i ri i Genoas, Faggiano, ka ndermend qe te vere mbrojtesin zikalter ne qender te mbrojtjes se Genoas duke perdorur keshtu eksperiencen e tij.”

“Raportet e mira qe ata kane me Interin do te ndihmojjne keshtu kalimin e mbrojtesit tek Genoa. Ai ka vetem nej vit kontrate te mbetur me Interin.”

“Palet jane shume afer mbylles perfundimtare, por perpara se te konkretizohet kalimi i Ramnocchias tek Genoa, Interi ka kerkuar pak kohe per te rregulluar numerikisht mbrojtjen.”

“Eshte ceshtje ditesh, por hapin e madh drejt Ranocchias tashme Genoa e ka bere: per te eshte gati nje kontrate dy vjecare.”

“Jane ore reflektimi nderkohe edhe per nje tjeter zikalter, pas largimit te Borja Valeros.”

“Ranocchia mund te behet keshtu shitja e pare e Interit per kete sezon. Ai do te largohet nga zikalterit si nje nga lojtaret me te dashur per tifozet e Interit per shkak te dedikimit te forte per ngjyrat zikalter.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.