Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,141 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter: situata shume e komplikuar per Pioli beson. Ne fund te cdo stervitje…

Inter: situata shume e komplikuar per Pioli beson. Ne fund te cdo stervitje…
Inter Club Staff

Situata ne shtepine Inter nuk eshte nder me te thjeshtat por Stefanio Pioli beson dhe madje shume.

Ai uleret ne dhomat e zhveshjes kur skuadra nuk respekton ate qe eshte pergatitur gjate javes dhe ne fushe i ben lojtaret qe te djersisin. Gje qe nuk ndodhte me De Boer. Tani, ne fund te cdo stervitje, zikalterit nuk shkojne direkt te bejne dush, por ndalojne ne fushe dhe bejne nje pune ekstra. Kur tekniku nga Parma erdhi ne Appiano i ka bere te gjithe lojtaret ti nenshtroheshin testeve fizike dhe atletike dhe ne baze te tyre pergatitesit atletike kane perpiluar nje tabele specifike pune per cdo lojtar: secili ben ushtrime force dhe rezistence, por gjithmone duke pasur kujdes per muskujt. Kura Pioli vazhdon perpara dhe Interistat shpresojne te kete efekt.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.