Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, lajme te mira! Skriniar do te rinovoje deri ne 2023: ja rroga e re e rritur dhe detajet!

Inter, lajme te mira! Skriniar do te rinovoje deri ne 2023: ja rroga e re e rritur dhe detajet!
Inter Club Staff

Operacione rinovimesh ne shtepine Inter. I pari qe zikalterit kane nisur punen eshte Milan Skriniar, me i kerkuari nga klubet me te mira europiane.

Karol Csonto, agjenti i mbrojtesit sllovak dje ka pranuar:

“Interi i ka ofruar nje rinovim kontrate qe eshte shume i mire”.

Pikerisht per kete arsye, Gazzetta dello Sport ka shkruar sot ne faqet e saj dhe ka shtuar:

“Ja, pikerisht keto fjale te agjentit te tij tregojne se mbrojtesi sllovak do te qendroje me te vertete tek Interi. Kontrata aktuale eshte e vlefshme deri ne vitin 2022 dhe ai merr ne sezon 1,5 milione euro.”

“Ne kontraten e re te tij, do te kete nje rritje te kohezgjatjes deri ne 2023 dhe do te kete edhe nje rritje te ndjeshme te rroges e cila do te jete 2,2 milione euro, rroge qe do e beje nder me te paguarit ne skuader.”

“Kjo gje tregon dy gjera: Skriniar nuk do te shitet dhe Skriniar eshte nje nga pikat kyce ne skuader. Ne te tashmen por edhe ne te ardhmen.”

Por sipas Gazzettas, ka edhe nje lojtar ne skuader qe nuk eshte nevoja qe te rinovoje per te treguar qe do te qendroje. Ai eshte Samir Handanovic: Dje u fol se Napoli do te hidhej ne sulm per sllovenin, 34 vjecar por kjo gje u hodh poshte nga Ausilio. Ai ka nje kontrate me Interin deri ne 2021 dhe tani nuk eshte nevoja per nje zgjatje te kontrates. Samir do te qendroje, Interi deshiron te shperbleje me qendrim nje nga lojtaret qe ka qene besnik gjate viteve te veshtiresive te medha 2012-2017.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.