Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

432 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Spalletti i anullon diten pushim skuadres sot: Ja motivacioni! Keshtu lojtaret…

Inter, Spalletti i anullon diten pushim skuadres sot: Ja motivacioni! Keshtu lojtaret…
Inter Club Staff

Jemi ende ne fillimin e Serie A, por eshte koha qe e perballemi seriozisht me cdo gje. 

Barazimi 2-2 dje ndaj Torinos duket se nuk i ka pelqyer aspak Spallettit e sidomos per faktin se si rrodhen gjerat sepse Interi e kishte ne dore ndeshjen.

Ata e filluan me nje dominim total te lojes ne te gjithe pjesen e pare dhe arriten te shenonin dy here me Ivan Perisic dhe Stefan De Vrij, e shumica e lojtareve po benin nje ndeshje te madhe por me pas ndodhi edhe renia e skuadres ne pjesen e dyte duke pesuar dy gola e duke rrezikuar jo pak.

Pertej gabimeve te individeve ne fushe, skuadra u duk si nje tjeter ne pjesen e dyte dhe sikur dikush i kishte hequr spinen. U pa qarte qe ishte nje problem mental.

Por duket se per Spallettin tani eshte koha qe me pasojat te gjithe te perballen ne menyre serioze.

Nese nje barazim i tille vjen pas nje pjese te pare si ajo dje, atehere duket qarte se ka ende shume nevoje per pune dhe aspak kohe per pushim.

Keshtu ai ka vendosur dje menjehere pas barazimit te anulloje diten pushim qe ishte programuar sot per lojtaret.

Keshtu, ata nuk do te kete kohe aspak per pushim sot por do te jene te detyruar te paraqiten ne Appiano Gentile per te pergatitur ndeshje ne radhes ndaj Bolognes.

Sipas asaj qe thote Sky Sport, ne fakt, vendimi eshte marre menjehere sapo ka perfunduar ndeshja nga tranjeri dhe i eshte komunikuar ne perballjen e perhershme me lojtaret pas ndeshjes ne dhomat e zhveshjes.

Spalletti i ka thene atyre se “duket se nuk jemi me mendje ne loje, aty. Kemi nje problem dhe duhet ta rregullojme ate. Duhet te shfrytezojme cdo dite sepse nuk jemi ne grumbullimin para-sezonal por tani gjerat jane serioze. Ka filluar Serie A dhe rezultatet kane shume rendesi tashme.”

E keshtu, te gjithe ne Appiano sot per tu stervitur. Asnje moment pushimi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.