Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

942 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER-Spezia, Inzaghi ka gati dy ndryshime te medha ne formacion? “Nga minuta e pare pritet…”

INTER-Spezia, Inzaghi ka gati dy ndryshime te medha ne formacion? “Nga minuta e pare pritet…”
Inter Club Staff

Jemi vetem dy dite larg ndeshjes Inter-Spezia, qe do te jete edhe debutimi sezonal i zikalerve ne shtepine qe quhet San Siro.

Pikerisht te shtunen perballe do te jete Spezia, ne ndeshjen e dyte te kampionatit, e Inzaghi duket se i ka menduar qe tani ndryshimet.

Per kete gje flet sot La Gazzetta dello Sport, e cila tregon te rejat e fundit rreth formacionit me dy ndryshime thelbesore.

“Si fillim, duhet thene se duket e sigurt rikthimi i Bastonit ne formacionin e pare ne vendin e Federico Dimarcos”.

“Nderkohe, e veshtire te qendroje ndonje lojtar qendre ne stol ne kete ndeshje. Skriniar dhe De Vrij priten ne fushe gjithashtu”.

“Pastaj, ne mesfushe do te jete Brozovic, Barella, Calhanoglu, nje treshe qe nuk do te preket, por kesaj radhe zevendesimi i pare pritet te jete Asllani”.

“Nderkohe, nga minuta e pare tjeter pritet te rikthehet Dumfries per ti marre vendin ne formacion Darmian kesaj radhe”.

“Ne te majte do te jete Gosens, i cili do te kete nje shans tjeter. Per sa i perket sulmit, Lukaku dhe Lautaro nga minuta e pare”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.