Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,057 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER-Spezia – Inzaghi vendos gjithcka: “Ja formacioni i perzgjedhur per te luajtur nga minuta e pare: dyshim vetem per…”

INTER-Spezia – Inzaghi vendos gjithcka: “Ja formacioni i perzgjedhur per te luajtur nga minuta e pare: dyshim vetem per…”
Inter Club Staff

Pas ndeshjes se pare, te vuajtur dhe te fituar ne sekonden e fundit ne Lecce, sot do te jete nje Meazza praktikisht totalisht i mbushur.

Perballe do te jete Spezia, nje skuader qe vjen nga nje fitore e rendesishme nje jave me pare ne Picco ndaj Empolit.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTER – Simone Inzaghi do te heqe dore nga Henrikh Mkhitaryan, i vetmi qe mungon per shkak demtimi.

Nderkohe, eshte rikthyer Danilo D’Ambrosio nga demtimi. Tekniku keshtu sot mund te hedhe ne fushe formacionin me te mire qe mendon ai.

Te paprekshem jane Lu-La, Bastoni kthehet prapa si titullar, Dumfries ne te djathte nga minuta e pare.

Samir Handanovic fiton edhe njehere tjeter balotazhin ndaj Andre Onana, i cili do te prese akoma per ndeshjen e pare zyrtare me Interin.

I vetmi dyshim i madh eshte ne krahun e majte, ku Federico Dimarco mund te luaje nga minuta e pare para Robin Gosens.

TE REJAT E FUNDIT NGA SPEZIA – Lajmi i mire per Luca Gotti eshte rekuperimi i Viktor Kovalenko dhe Albin Ekdal, qe duhet ta nisin na pankina.

Nderkohe, lajmi i keq eshte mungesa e Simone Verde per probleme fizike. Titullaret nuk pritet te ndryshojne shume ne krahasim me ndeshjen kunder Empolit dhe Kevin Agudeo do luaje ne mesfushe me Bourabia dhe Bastoni.

Ne sulm do te jete M’Bala Nzola bashke me Strelec. Ne dyshim edhe blerja me e re Daniel Maldini.

FORMACIONI I MUNDSHEM: 

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Dimarco; Lukaku, Lautaro.

NE PANKINE: Onana, Cordaz, Fontanarosa, D’Ambrosio, Darmian, Dimarco, Bellanova, Gagliardini, Asllani, Correa, Dzeko.

TRANJER: Inzaghi.

TE SKUALIFIKUAR: asnje.

TE PADISPONUESHEM: Mkhitaryan.

SPEZIA (3-5-1-1): Dragowski; Caldara, Kiwior, Nikolaou; Gyasi, Agudelo, Bourabia, Bastoni, Reca; Strelec, Nzola.

NE PANKINE: Zoet, Zovko, Bertola, Hristov, Sala, Holm, Ekdal, Ellertsson, Kornvig, Kovalenko, Maldini, Podgoreanu,

TRANJER: Gotti.

TE SKUALIFIKUAR: asnje.

TE PADISPONUESHEM: Verde, Amian, Ferrer, Antiste.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.