Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,027 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Sporting, ja cfare po e bllokon marreveshjen per Joao Marion. Interi kerkon qe…

Inter-Sporting, ja cfare po e bllokon marreveshjen per Joao Marion. Interi kerkon qe…
Inter Club Staff

Vijne te rejat e fundit nga Portugalia per sa i perket tratatives se gjate ndermjet Interit dhe Sporting Lisbona per sa i perket transferimit te Joao Mario en Milano.

Ndermjet nje zeri apo nje tjetri, del ne pah versioni i gazetarit te njohur Portugez, Joaquin Rodriguez, i cili prej ditesh po ndjek kete tratative dhe shpjegon motivet e mungeses se gjetjes se gjuhes se perbashket ndermjet dy paleve, qe sot per sot, e ben kete tratative jo te sukseshme.

Motivi i vertete qendron tek menyra e pageses. Ka dakordesi tek pagesa e huazimit prej 10 milione eurosh, ka dakordesi tek pagesa e dyte per blerjen e detyrueshme te kartonit prej 35 milione eurosht, por Interi tenton qe kete te fundit ta paguaje ne kater keste: 1 me 1 shtator 2017, 1 me 31 dhjetor 2017, 1 me 1 korrik 2018 dhe 1 me 31 dhjetor 2018.

Nderkohe presidenti i Sportingut te Lisbones, Bruno de Carvalho kerkon qe kjo pagese te shlyhet ne vetem dy keste: korrik 2017 dhe dhjetor 2017. Eshte e dukshme se Interi deshiron ta beje kete gje per shka kte Fair Play Financiar dhe per nevoja bilanci dhe eshte e veshtire qe Interi ta hedhe poshte kete kerkese, sepse eshte mbi te dhe ka lidhje me Uefan. Topi i ka kaluar Sporting dhe Suning tani, priten te reja brenda oreve te ardhshme. Per momentin tratativa eshte e ndalur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.