Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

575 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Steven Zhang do e ‘pesoje’ nga Curva Nord edhe ne San Siro? “Ata po mendojne ndaj Romes te…”

Inter, Steven Zhang do e ‘pesoje’ nga Curva Nord edhe ne San Siro? “Ata po mendojne ndaj Romes te…”
Inter Club Staff

Me sa duket, mesazhet per Steven Zhang nuk do te ndalen aspak nga ana e Curva Nord Milano, tifozeria ultras e organizuar e Interit.

Pasi banderola “Zhang largohu” eshte pare ne cdo cep te Milanos ne ditet e kaluara, tashme duket se gjithcka do te zhvendoset ne San Siro.

Per kete flet sot Corriere dello Sport, e cila futet edhe me thelle ne kete ceshtje qe eshte teper delikate per klubin.

“Nga te gjithe vendet qe banderola “Zhang largohu” eshte pare, ai qe ka bere me pershtypje ka qene zona e Porta Nuova”.

Inter, «Zhang Vattene». Dal Duomo a Citylife gli striscioni e la protesta  dei tifosi- Corriere.it

“Fiks perballe selise se Interit, edhe pse nuk ka munguar nje foto ne Duomo, Navigli apo City Life dhe Harku i Paqes”.

“Me pak fjale, Curva Nord deshiron te coje nje mesazh te qarte dhe Steven Zhang duhet te shqetesohet vertete”.

“Ultrasit e Interit nuk para marrin vendime te tilla drastike, por historia ka treguar se kur i marrin, ata nuk kane me kthim pas”.

“Tashme sipas tyre Zhang nuk eshte me i mikpritur ne Milano dhe si President i Interit. E nuk do te jete aspak dicka e lehte te shihet kontestimi live ne Inter-Roma. Mendohet se banderola do te hapet edhe gjate ndeshjes, ku Zhang do te jete edhe ne tribune”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.