Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

912 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Steven Zhang ka gati ‘goditjen’ e madhe brenda 2020: “Tashme ka filluar gara dyshe per…”

Inter, Steven Zhang ka gati ‘goditjen’ e madhe brenda 2020: “Tashme ka filluar gara dyshe per…”
Inter Club Staff

Merkato e Interit sapo eshte mbyllur dhe tratativat e derguara perpara nga Marotta dhe Ausilio kane perforcuar ndjeshem skuadren ne drejtim te Antonio Contes.

Por merkato zikalter eshte shume aktive edhe jashte fushes se lojes, ku po zhvillohet nje ndeshje tjeter e rendesishme.

Zikalterit jane perqendruar ne menyre te rendesishme edhe ne kerkimin, mbi te gjitha ne Kine, te sponsorave te medhenj per fanellen e Interit.

Ne qershorin 2021, ne fakt, do te skadoje kontrata qe e lidh Pirellin dhe Interin (pas dy dekadash ndodh dicka e tille).

Keshtu, Steven Zhang, qe po merret personalisht me kete ceshtje, eshte gati te beje edhe ai goditjen e madhe per Interin brenda vitit 2020.

Ai po tenton te sjelle tek zikalterit nje sponsor qe te paguaje te pakten 30 milione euro ne sezon per sponsorizimin ne fanelle.

Kjo do te ishte nje shifer prej top club, dhe do te bente Interin me nje nga fanellat me te shtrenjta ne bote.

“Nuk mungon shume, brenda ketij viti do te kuptohet se cila nga keto marka do te shfaqet ne fanellen e Interit ne sezonin e ri dhe cila do te jete ajo kompani qe do i jape Interin 30 milione euro ne sezon Interit.”

“Dy gjigandet qe po luftojne ne kete moment me njeri-tjetrin jane Hisense dhe Evergrande. Ata sot per sot jane ne pole position.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.