Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

962 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT NGA GAZZETTA – Ja formacioni anti-Atalanta i zgjedhur nga Inzaghi: “Gati dy ndryshime te rendesishme?”

E FUNDIT NGA GAZZETTA – Ja formacioni anti-Atalanta i zgjedhur nga Inzaghi: “Gati dy ndryshime te rendesishme?”
Inter Club Staff

Pasi Inter ka fituar Superkupen e Italise ndaj Juventusit ne minuten e 121, tashme eshte momenti per te menduar direkt per Serie A.

Nuk eshte se ka kohe per shume festime sepse zikalterit kane nje transferte teper te veshtire ne Bergamo ndaj Atalantes.

Nderkohe, Inzaghi po mendon dhe po vlereson se cfare ndryshimesh mund te beje sepse goxha lojtare kane luajtur per 120 minuta me radhe.

Keshtu, gjithmone sipas te perditshmes italiane, ai po mendon seriozisht per dy ndryshime ne formacion.

“Gjithcka ka te beje me krahun e djathte dhe me sulmin. Keshtu, Darmian pritet te luaje nga minuta e  pare ne vendin e Dumfries.”

“Nderkohe, ne sulm, Sanchez mund te marre vendin e Edin Dzeko pas atij goli te shenuar diten e merkure ndaj Juves.”

“Per sa i perket pjeses tjeter te lojtareve, gjithcka e konfirmuar, ku edhe treshja e prapavijes nuk do te preket edhe pse De Vrij eshte pare pak i lodhur.”

“FORMACIONI I MUNDSHEM I INTERIT ESHTE KY: (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Sanchez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.