Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,004 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter Summer Tour 2016 ne SHBA: ja programi

Inter Summer Tour 2016 ne SHBA: ja programi
Bujar Berishaj

Me fazen e pare te pregaditjeve ne Brunico qe tashme ka perfunduar, Roberto Mancini dhe skuadra kane fluturuar per ne SHBA ku do te nis edhe zyrtarisht Inter Summer Tour 2016 i prezentuar nga Pirelli.

Zikalterit do te aterojne ne Portland gjate dites se neserme dhe pasdite do te kryejne stervitjen e pare ne University of Portland. Te marten, me 19 korrik eshte ne program miqesorja e pare ne SHBA ku Inter do te perballet me Real Salt Lake ne Utah per t’u kthyer pastaj ne Oregon. Aty zikalterit e Mancinit do te vazhdojne pregaditjen para se te luajn ndeshjen e pare te International Champions Cup te dielen me 24 korrik ne Eugene kunder PSG.

Te henen me 25 korrik zikalterit do te zhvendosen ne New Jersey dhe do te sterivten ne Montclair State University. Nderkohe te merkuren me 27 korrik do te luhet miqesorja kunder Estudiantes ne Red Bull Arena. Transferimi i fundit do te behet me 30 korrik te shtunen ku zikalterit do te flutuojne nga New Jersey ne North Carolina, Charlotte, ku do te luajne kunder Bayern Munich ne ndeshjen e dyte te International Champions Cup.

Skuadra pastaj do te niset drejt Italise, me ardhjen te parapare me 1 gusht, te henen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.