Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,805 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Suning deshiron te investoje menjehere: Eshte bere gati nje dokumet per Uefan qe tregon…

Inter, Suning deshiron te investoje menjehere: Eshte bere gati nje dokumet per Uefan qe tregon…
Inter Club Staff

Suning Group deshiron te investoje fuqimisht qe ne fillim dhe per kete gje ka nisur te ndermerret levizja e pare: Eshte derguar nje mandat nje studioje nderkombetare qe te kuptohet nese tek Interi mund te investohet menjehere ne merkato ose jo.

Levizja eshte strategjike por ka disa veshtiresi te negociosh me UEFA, edhe pse kjo e fundit deshrion te afroje investitore te rinj ne futboll. “Ideja e UEFA eshte te mos demoralizoje investitoret e rinj ne futbollin europian, por ne te njejten kohe deshiron edhe qe keta te fundit te shpenzojne brenda parametrave te lejuar, ose te pakten te tregojne nje plan konkret per te ardhmen nga ku te verteteohet se gjenerimi i te ardhurave do te jete ne lartesine e duhur. Pikerisht per kete gje, Interi i eshte drejtuar nje studioje ligjore nderkombetare per te pare se cfare mund te rregullohet. Zikalterit nderkohe jane ne pritje te bilancit te sezonit qe sapo leme pas dhe me daten 1 korrik do te nise edhe plani industrial i Suning. Ky plan bazohet mbi zhdukjen e borxhit por edhe ne rritjen e te ardhurave. Nje rruge mjaft e mire e perzgjedhur kjo e cila mbi te gjitha mund te binde Uefan te pranoje invetimet ne merkato menjehere per zikalterit”, tregon Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.