Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Suning, eshte e kryer: neser ne mengjes konferenca. Thohir e Jindong dolli per klubin

Bujar Berishaj

(ANSA) – MILANO, 05 QERSHOR – Neser zyrtarizimi dhe detajet, sonte nje dolli per familjen e re zikalter: kjo eshte ajo qe Interi ben te ditur per kalimin e klubit te kinezet e Suning per nje kuote rreth 70%.

Me shume Interi nuk tregon por tashme duket pune e kryer qe te gjithe akordet jane mbyllur dhe nenshkruar. Erick Thohir dhe Zhang Jindong jane takuar ne darke (ne 13:00 me oren tone) ne Nanjing te Kines pikerisht per firmat por per te mesuar te gjithe detajet e operacionit duhet te presim diten e neserme, saktesisht oren 15:00 kineze (09:00 me oren tone) kur do te mbahet edhe konferenca per shtyp.

Ne fund te takimit te pranishmit kane darkuar dhe kane bere dolli  per familjen e re zikalter qe parasheh nje Interi gjithmone e me shume global dhe konkurrues, bejne te ditur nga Inter Channel.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.