Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

1,322 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Suning i ka vene te gjithe ne shenjester: nuk largohet vetem Perisic & Icardi, por edhe 5 te tjere!

Inter, Suning i ka vene te gjithe ne shenjester: nuk largohet vetem Perisic & Icardi, por edhe 5 te tjere!
Inter Club Staff

Jo vetem Luciano Spalletti, por te shumte jane ata qe rrezikojne vendin tek Interi. 

Eshte sezoni i radhes i deshtuar ne shtepine zikalter dhe me sa duket kesaj radhe me shume se heret e tjera mund te sjelle nje termet ne veren e ardhshme.

Per kete eshte e bindur Corriere della Sera e cila shkruan se pervec temese se tranjerit (ku flitet se mund te vije Conte ose Allegri apo edhe Mou) do te kete edhe ndryshime thelbesore ne skuader ne nivel lojtaresh.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane ne faqet e saj: 

“Drejtuesit jane te bindur per te bere nje ristilim te plote te skuadres sepse e dijne qe tashme nuk eshte ne mes settlement agreement me UEFA (edhe pse Fair Play Financiar mbetet, por nuk jane me denimet per Interin).”

“Keshtu Interi dhe Suning jane gati te investojne ne merkato shumat e duhura per te afruar lojtare cilesore.”

“Do te largohen me shumice nga skuadra. Nje lojtar qe eshte vene ne shenjester eshte Ivan Perisic. Klubi nuk e harron qe ai deshironte te largohej ne janar dhe me pas qendroi duke nxjere Icardin jashte skuadre. Nuk eshte e thene edhe qe Icardi te qendroje sepse edhe ai eshte me nje kembe jashte.”

“Por Suning po mendon qe te largoje edhe te tjere pervec tyre. Gjithmone nese do te arrihet te shiten, lojtaret qe klubi deshiron te largoje jane Borja Valero, Joao Mario, Candreva, Vecino dhe Miranda.”

“Nje vend te sigurt ne skuader e kane Handanovic, De Vrij, Godin, Lautaro dhe ndoshta Brozovic. Te gjithe te tjeret jane ne merkato dhe mund te largohen perpara nje oferte.”

“Do te kemi nje rindertim total te Interit. Qe tek mbrojtja e deri tek sulmi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.