Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Suning ka vene ne shenjester disa talente te rinj Italian. Bernardeschi, Perin, Berardi dhe…

Inter, Suning ka vene ne shenjester disa talente te rinj Italian. Bernardeschi, Perin, Berardi dhe…
Inter Club Staff

Njezet e shtate milione euro te shpenzuara per Made in Italy: keshtu u paraqit Suning ne Serie A, duke vene ne pjate 22 milione per Candreva dhe 5 per Caprari, lojtari 23 vjecar qe po shkelqen tek Pescara ne pritje te kalimit tek Interi pas 10 muajsh. 

Por Ausilio nuk eshte ndalur vetem tek keto dy tratativa: drejtori sportiv ka provuar qe te bleje edhe Verre (eshte gati te transferohet per rreth 5-6 milione ne Milano) si edhe Morosini (2-3 milione), por edhe per Berardi qe eshte bere nje tentative e forte per ta blere kete sezon, zikalterit do te rikthehen ne gare ne veren qe vjen koke me koke me Juventusin.

Ne Corso Vittorio Emanuele ll, e kane me sy mjaft te mire dhe Bernardaschin, qe sot per sot, eshte lojtari qe i pelqen me shume njerezve te merkatos se Thohir. Por pervec sulmit, ‘urdhri’ nga Suning ka qene i qarte: merkato te rinjsh dhe Italian dhe kjo vlen edhe per mbrojtjen, me sakte, duke u nisur nga portieri. Klubi zikalter shikon Mattia Perin si pasardhesin e Handanovic dhe kjo ide ne sezonin e ardhshem mund te konkretizohet.

Ne sfond jane edhe mbrotjesit e krahut si Conti i Atalantes dhe Vitturini i Pescaras. Ne mesfushe pelqehet Mazzitelli (Sassuolo) dhe Viviani: ky i fundit eshte i huazuar nga Verona tek Bologna, ku zikalterit kane shitur Bessan dhe kane mardhenie mjaft te mira.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.