Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

556 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Suning me grusht te forte: iken edhe nje tjeter drejtues i kohes se Thohir

Inter, Suning me grusht te forte: iken edhe nje tjeter drejtues i kohes se Thohir
Ardis
  • On 27/11/2018, 20:24

Duket se nje tjeter njeri i Erick Thohir eshte larguar perfundimisht nga klubi zikalter.

Michael Gandler ka zyrtarizuar doreheqjen e tij nga Chief Revenue Officer, tashme eshte zyrtare.

Per te shkruar mbi kete ka qene Gazzetta dello Sport, qe shpjegon sesi Antonello dhe Danovaro do te marrin pergjegjesite qe dikur ishin te tijat.

“Nderkohe vazhdon edhe rinovimi tek drejtuesit.”

“Me pritje te ardhjes se Marotta-s, dje ka ardhur zyrtarizimi i largimit te nje tjeter pjese te menaxhimit Thohir. klubi ne fakt ka zyrtarizuar largimin e Michael Gandler, Chief Revenue Officer, me daten 12 nentor”.

“Kishte ardhur me shtator 2015, ne kohen e menaxhimit te Thohir, si keshilltar per te gjitha aktivitetet komerciale, duke raportuar direkt, ne ate kohe, tek Michael Bolingbroke.”

“I rritur ne boten e sportit dhe te futbollit amerikano veriore, vazhdonte te punonte mbi sponsorat interiste edhe gjate kohes se menaxhimit te Suning”.

“Tashme, sebashku me Thohir aksioner i minorances por pa asnje detyre dhe jashte Keshillit, detyrat e tij do ti kalojne Alessandro Antonello-s dhe Luca Danovaro-s”.

“Por doreheqja e tij nuk eshte aspak e rastesishme. Nga Interi jane larguar te gjithe me radhe ata qe kane ardhur nga koha e Thohir dhe pothuajse i gjithe stafi eshte ne rinovim e siper.”

“Nuk dihet ne kete moment nese do te kete ende largime te tjera…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.