Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

134 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Suning nuk ndalet. Zyrtarizohet nje tjeter sponsor i ri i Interit ne Kine: ja detajet

Suning nuk ndalet. Zyrtarizohet nje tjeter sponsor i ri i Interit ne Kine: ja detajet
Bujar Berishaj

Jo vetem Beko. Nga Kina arrijne lajme per nje sponsor tjeter per Interin. 

Behet fjale per Black Fish Technology, nje kompani krediti online dhe e sherbimeve financiare qe eshte themeluar pikerisht ne Nanjing, qyteti ku e ka zyren edhe Suning, grupi kinez qe ne 2016 ka blere shumicen e aksioneve te Interit.

Mediat kineze shkruajne se ky partneritet i ri me skuadren zikalter, do te bej qe Black Fish te jete partner zyrtar per Kine, dhe me PP Sport per Super League 2018. Black Fish Technology, pervec qe deshiron te transmetoj dashurine per futbollin dhe ta mbeshtes ate deshiron qe te terheq vemendjen e te rinjeve ne periudhen e marketingut sportiv 2.0.

Interi eshte nje klub i njohur ne te gjithe boten dhe ka nje numer te madhe te tifozeve ne Kine dhe jashte, ka nje vlere komerciale shume te larte. Ne vitet e fundit ka pasur bashkpunime me shume kompani kineze vendore dhe kjo ka bere qe entuziazmi te tifozet kinez te rritet.

Sa i perket futbollit kinez, Super League eshte kategoria qe mbledh skuadrat me te medha te futbollit profesionit te Kines. Eshte shume e ndjekur ne streamin dhe ka nje potencial te madh, lexohet ne shtypin kinez. 

Chen Hewei, njeri prej themeluesve te klubit ka deklaruar: “Kete vit do te bashkohemi me Interin dhe do te bashkpunojme me PP Sports per sezonin e ri te Super League. Black Fish shpreson te shfrytezoj ne maksimum potencialin e marketingut sportiv”.

“Ky bashkpunim do t’i ndihmoj markes qe te komunikoj me publikun nga afer, pa kaluar permes mediave”, perfundon deklarata.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.