Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

575 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter takohet me Sassuolon: Ja kater emrat per te cilat eshte diskutuar!

Inter takohet me Sassuolon: Ja kater emrat per te cilat eshte diskutuar!
Inter Club Staff

Ne diten e djeshme, ne prag te asamblese se Federates Italiane te Futbollit ne Milano, eshte parashikuar qe te zhvillohet edhe nje takim merkatoje ndermjet Interit dhe Sassuolos. 

Te dy klubet do te ulen ne tavoline per te diskutuar disa emra te ndryshem.

Sipas Sky Sport, drejtuesit zikalter me ata te Sassuolos do te flasin per plot kater lojtare.

I pari eshte Matteo Politano, i cili eshte alternativa e pare nese Malcom nga Bordeaux deshton. Ai shihet me sy te mire nga drejtuesit italian te Interit, por eshte mjaft i vleresuar edhe nga Spalletti.

Nje emer tjeter eshte Alfred Duncan. Ai ka dale nga akademia e Interit vite me pare, dhe ka qene pjese e Primaveres se Stramaccionit qe u shpall kampione Europe. Interi e shikon si nje alternative te vlefshme ne mesfushe por ai mban gjithashtu statusin e shume kerkuar nga Interit si ‘lojtar i dale nga akademia zikalter’ dhe Interi ne skuader do te duhet te kete kater te tille ne listat e UEFA-s per Champions League.

Nderkohe, emri i trete eshte Nicolas Gonzales, lojtar qe luan me Argentinos Junior dhe Interi deshiron ta parkoje ne Reggio Emilia per eksperience ne Serie A dhe qe te mos zere vendet e ekstrakomunitarit ne skuader. Sassuolos i pelqen ideja dhe me shume mundesi ai do te jete nje perforcim i tyre sezonin e ardhshem.

Emri i fundit ne liste, eshte ai i Davide Merola, lojtar i Primaveres zikalter i datelindjes 2000 qe luan si sulmues. Ai mund te perfundoje tek Sassuolo ne nje nga operacionet e mesiperme si lojtar i kembyer ne vend te parave dhe per te ulur cmimin e Politanos ose Duncan por pse jo, edhe mund te shitet me te drejten e riblerjes nga ana e Interit, formule e perdorur per cdo lojtar te shitur te primaveres tashme.

Keto jane kater emrat e treguar nga Sky Sport se do te diskutohen nga Interi dhe Sassuolo. Ai me Reggio Emilian, eshte nje nga akset me te nxehta te merkatos se Interit kete vere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.