Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,230 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter tashme ka marreveshje me Rafinha: kontrate kater vjecare prej 3,5 milione eurosh. Barca…

Inter tashme ka marreveshje me Rafinha: kontrate kater vjecare prej 3,5 milione eurosh. Barca…
Inter Club Staff

Inter, ne kete sesion merkatoje, mund te kompletoje tre blerje: Lisandro Lopez, Rafinha dhe Ramires per te arritur objektivin e Champions League.

Praktikisht, blerja e mbrojtesit eshte mbyllur dhe Ausilio me Sabatinin jane hedhur me force ne sulm per nje mesfushor. Por duke mos harruar pisten e Correa apo Carrasco te cilet mund te perfshihen ne nje shkembim me Joao Mario, pas ardhjes se Rafinha.

Barcelona e ka rrezuar oferten e pare te zikalterve prej 15 milione dhe 5 bonuse per te drejten e blerjes per 24 vjecarin brazilian (por qe ka pashaporte komunitare), por ne fund kjo marreveshje pritet te mbyllet gjithashtu. Edhe sepse Rafinha, nepermjet babait-agjent Mazinho – qe ka qene dje ne seline blaugrana – ka perseritur deshiren e djalit te tij per tu veshur zikalter. Sapo te gjendet nje marreveshje me klubin spanjoll, per lojtarin do te kete nje kontrate kater vjecare me 3-3,5 milione euro ne sezon. Nder te tjera, Barca eshte teper e interesuar qe lojtari te luaje dhe te rifitoje vleren ne merkato pas atij demtimi qe ka pasur dhe qe e ka mbajtur jashte fushave qe nga Prilli, dhe per kete arsye deshiron qe vlera e te drejtes se blerjes te jete me e larte. Gjithesesi, kontaktet do te vazhdojne dhe nje marreveshje mund te vije javen e ardhshme.

(La Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.