Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,000 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, tashme objektivi eshte “Tripletino”: ja cfare super impakti do te sillte Scudetto dhe Kupa e Italise ne klub!

Inter, tashme objektivi eshte “Tripletino”: ja cfare super impakti do te sillte Scudetto dhe Kupa e Italise ne klub!
Inter Club Staff

Objektivi Tripletino. Inter, pas dy muajve te veshtire, tani deshiron gjithcka: Scudetto por edhe Kupen e Italise pasi ka fituar Superkupen disa muaj me pare.

Ne historine e saj kete gje e ka realizuar vetem ne sezonin 2005-2006, kur kampionatin e mori nga Calciopoli.

Nderkohe, ky do te ishte nje sukses shume i madh qe do vlente shume edhe jashte fushes: “Nje Scudetto dhe Kupe Italie ne kasat e Interit do te sillnin 40 milione euro.”

“Normalisht, duke mos llogaritur premiot nga Lega, te drejtat televizive dhe parate qe do te vinin nga Superkup e vitit te ardhshem.”

“Por kjo nuk eshte llogaria e duhur per tu bere sepse Superkupa do i takoje sezonit tjeter si llogari dhe jo ketij sezoni.”

“Inter ka si objektiv qe te mos kete nje humbje me te madhe se 100 milione euro ne buxhet dhe fale kesaj fitoreje te dyfishte, do te fitonte para te tjera dhe kjo do te ulej akoma me shume.”

“Do te bente qe Interi te mos kishte nevoja te rendesishme per te shitur dhe do te qetesonte pak edhe punen stresuese te drejtuesve.”

“Per te mos folur per impaktin e madh qe do te kishte nje yll i dyte ne shtepine e Interit me gjithe ate marketing qe mund te sjelle me pas. Shume, vertete shume varet nga ai Yll i Dyte…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.