Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,302 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, te luash me Icardin eshte sikur te luash me 10 lojtare. Sot e pame te gjithe…”

“Inter, te luash me Icardin eshte sikur te luash me 10 lojtare. Sot e pame te gjithe…”
Inter Club Staff

Mbase shpesh here  Mauro Icardi pyet veten se cfare duhet te beje me shume per tu vleresuar nga shtypi por edhe nga disa tifoze qe gjithmone ne drejtim te tij i kane gati kritikat.  

Sot nuk ka mjaftuar qe kapiteni i Interit te shenoje golin e pare, nuk kane mjafuar as 26 golat sezonal per te ndalur  kritikat ndaj tij.

Kesaj radhe eshte radha e  ish-mesfushorit te Interit te viteve 80, Carlo Muraro i cili ka kritikuar hapur Mauro Icardin pa ndonje shkak specifik.

Muraro ka qene njeri prej komentatoreve te Sky Sport ne ndeshjen  Chievo-Inter  sot,  dhe pas  ndeshjes  ka  folur  per emisionin  TuttiConvocati ne Radio  24 ku ka folur  per Interin pas sfides ne Betegodi.

Ja fjalet e tij:

“Skuadra sot ka arritur te shfrytezoje ne maksimum te gjitha rastet qe Chievo i lejoi.”

“Ne fakt, skuadra e Maran la shume pak  hapsira, por Interi arriti ti shfrytezoje me se miri ato.”

“Por ajo qe nuk me pelqeu sot ishin ato 15  minuta ne fund. Interi nuk duhet t’ja lekoke vetes ato minuta  te  fundit sepse  e  kishte ndeshjen ne  kontroll.”

“Mauro Icardi? Me  te ne fushe  Interi dukej  sikur luante me 10 lojtare. Sot e pame te gjithe kete gje.”

“Une do  ja jap  nje note  6 per golin, por realisht, nuk luan fare per skuadren. Keshtu i bie qe skuadra luan me 10 lojtare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.