Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

360 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, te mos luhet ndeshja me Venezian nuk do te ishte aspak dicka e mire: “Behet me dije se skuadra do…”

Inter, te mos luhet ndeshja me Venezian nuk do te ishte aspak dicka e mire: “Behet me dije se skuadra do…”
Inter Club Staff

Interi neser ka ndeshjen e saj ndaj Venezias por ende nuk dihet me siguri nese do te perballet apo jo ne San Siro me lagunaret.

Ose me sakte: ne kete moment, ndeshja do te luhet dhe Venezia eshte nisur per Milano, por po priten pergjigjet e tamponave te tjere.

Ne rast se numri do te rritet, atehere ndeshja mund te mos luhet dhe ky do te ishte nje skenar qe nuk do te ndihmonte aspak Interin.

“Edhe pse dikush do te thote se Inter luajti 120 minuta ne Kupe, i bie te harrohet se 120 minuta luajten kryesisht rezervat e Interit ne kete moment.”

“Ne kete moment qe po flasim, nuk dihet ende as kur do te luhet ndeshja me Bolognen ne pritje te vendimit te Gjykates Sportive.

“Por ka nje spekter me te gjere te gjese: kjo sepse nese Interi nuk do te luaje kete ndeshje, atehere askush nuk e di se kur mund te rekuperohet kjo ndeshje.”

“Ne kete mes nuk duhet nenvleresuar edhe aspekti emocional dhe psikologjik. Nese Milan-Juventus perfundon me fitoren e vendasve, atehere Inter do e shikonte veten ne vendin e dyte edhe pse me dy ndeshje me pak.”

“Me pas, do te luhet derbi, me Milanin mbi Interin. Pra, akoma edhe me shume presion ne kete histori. Keshtu qe mos i besoni ata qe thone se perfiton Interi. Interi nuk perfiton aspak. Interi deshiron te luaje dhe pike.”, shkruan Biasin per TMW.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.