Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

1,436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter therret Kjaer: “Deshirojme te kemi ne skuader per sezonin e ardhshem. Mbrojtesi ka pranuar por duhet gjetur akordi me Fenerbahçe”.

Inter therret Kjaer: “Deshirojme te kemi ne skuader per sezonin e ardhshem. Mbrojtesi ka pranuar por duhet gjetur akordi me Fenerbahçe”.
  • On 06/12/2016, 17:41

Ne turqi e thon pa asnje dyshim, Inter e ka seriozisht per Simon Kjaer, mbrojtesi danez qe luan me Fenerbahce. Me pare qendermbrojtesi ka luajtur ne Itali me Palermon 2 sezone dhe me Romen 1 sezon. Sipas Milli Gazete, klubi zikalter ka kontaktuar me lojtarin dhe i kan treguar qellimin e tyre: “Je ne planin ton ne perfundim te ketij sezoni”. Keto fjale duket se jan pritur mire edhe nga Kjaer i cili eshte treguar i gatshem per nje kalim ne Milano: “Asnje problem per mua por kam nje kontrat me Fenerbahce dhe me pare duhet te gjeni akordin me ta”. Ky operacion mund te mbyllet per 12-15 milion euro. Nje shifer qe do e kenaqete klubin turk qe veren e shkuar e bleu per 7,5 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.