Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Thohir, koha kur Berlusconi sulmonte Morattin: “Shikoni ku e ka shitur Interin, une Milanin tim…”

Inter-Thohir, koha kur Berlusconi sulmonte Morattin: “Shikoni ku e ka shitur Interin, une Milanin tim…”
Bujar Berishaj

Ishte maji i 2015 dhe Silvio Berlusconi ishte duke negociuar shitjen e Milanit.

I intervistuar nga Telenord, ish-presidenti i Milanit i kishte leshuar disa deklarata ngacmuese Massimo Morattit per shitjen e Interit te Erick Thohir.

Berlusconi thoshte, sic do te shohim ne vazhdim, se ai e kishte shitur Interin te nje ndermarres qe nuk ishte ne lartesine e duhur dhe se ai nuk do te bente kete gje me Milanin.

“Moratti ka shitur Interin te ky Thohir, qe nuk duket te kete ndonje qellim e as kapacitete per te bere Interin serish protagonist ne Itali dhe ne Europe”, kishte deklaruar ish-presidenti i Milan.

“Une do te kerkoj dike qe ka kapitale per Milanin, qe eshte nje brand shume i madh ne bote. Kur flitet per Italine flitet per picat, mafine dhe Milanin”, ishin fjalet te cilat duket e i ka ngrene pikerisht si picat.

Tani, tre vite nga ai moment, Interi eshte ne duart e Suning. Nje shoqeri shume solide dhe qe ka nisur nje ere te re te Interi duke arritur edhe kualifikimin per ne Champions League.

Ndersa, per Milanin qe do te perfundonte te dikush ne lartesine e tyre, nuk mund te thuhet e njejta gje.

Ose ndoshta po, jane ne meshiren e fatit dhe prone e nje te panjohuri pikerisht sic jane ne qytetin e Milanos. Te panjohur dhe inferior.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.