Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

624 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, tifoze perrallash… Skuadra e pare qe kalon 1 milion tifoze ne stadium: Ja klasifikimi i plote!

Inter, tifoze perrallash… Skuadra e pare qe kalon 1 milion tifoze ne stadium: Ja klasifikimi i plote!
Inter Club Staff

Per numer tifozesh ne stadium tashme Interi nuk ka rivale, tifozet e saj jan numrat nje ne numra dhe ne besnikerine ndaj skuadres se tyre.

Edhe pse sezoni nuk ka qene n der me te miret nga ana sportive, per tifozet nuk mund te thuhet nje gje e tille sepse kane qene me te vertete te mrekullueshem.

Fale komplet stadiumit te tejmbushur ne ndeshjen ndaj Juventusit (prezent 78.328), zikalterit kane kaluar numrin e mrekullueshem prej 1 milione tifoze, per te qene te sakte, shifra eshte 1.026.177.

Nje mesatare e frikshme prej 57.070 per ndeshje. Nje vend i pare qe tregon edhe njehere se tifozi zikalter eshte gjithmone prezent per te mbeshtetur skuadren ne te mire dhe ne te keq.

Ky eshte klasifikimi i 10 vendeve te para ne kete sezon ne Serie A per numer tifozesh.

Po e fillojme nga vendi i 10…

10 – GENOA: 355.958 (17 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 20.939

Image result for genoa tifosi

9 – SAMPDORIA: 363.717 (18 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 20.227

Image result for sampdoria tifosi

8 – BOLOGNA: 374.584 (18 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 20.810

Image result for bologna tifosi

7 – FIORENTINA: 461.066 (18 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 25.615

Image result for fiorentina tifosi

6 – LAZIO: 474.234 (17 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 27.896

Image result for lazio tifosi

5 – ROMA: 658.453 (18 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 36.581

Related image

4 – JUVENTUS: 665.903 (17 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 39.171

Image result for juventus tifosi delusi

3 – NAPOLI: 719.503 (17 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 42.324

Image result for napoli tifos

2 – MILAN: 894.502 (17 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 52.618

Image result for milan tifosi

1 – INTER: 1.026.177 (18 ndeshje)

Mesatarja e spektatoreve: 57.010

Inter tifosi 110 anni

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags