Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, tifozet i ke kampione: me Spal, Genoa dhe Fiore me shume spektatore se sa italianet ne Champions

Inter, tifozet i ke kampione: me Spal, Genoa dhe Fiore me shume spektatore se sa italianet ne Champions
Inter Club Staff

Per te mare vesh nese Interi i Luciano Spalletit do te rikthehet ne Champions League vitin e ardhshem do te na duhet ende ca kohe per pta kuptuar. Por i denje per kete kompeticion dhe kampion ne llojin e tyre jane tifozet zikalter te klubit milanez qe e kane mbeshtetur skuadren ne mase ne kete fillim sezoni.

Kete gje e thone numrat: tre skuadrat italiane qe marrin pjese ne Champions League kete vit kane luajtur te pakten nje ndeshje ne shtepi dhe te dhenat tregojne se ne asnje prej ndeshjeve te tyre prezenca e tifozeve as nuk i eshte afruar ndeshjeve ne shtepine e Interit qe te gjitha jane tejmbushur me tifoze pa mare parasysh aspak kundershtaret.

1. Inter – Spal: tifoze 57235

2. Inter-Fiorentina: tifoze 51752

3. Inter-Genoa: tifoze 50037

4. Roma – Atletico Madrid: tifoze 36064

5. Napoli – Feyenoord: tifoze rreth 25000

6. Juventus – Olympiakos: tifoze 33460

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.