Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

375 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, tifozet zgjedhin lojtarin me te mire te muajt: “Ne menyre te papritur kete trofe e ka rrembyer ne oret e fundit…”

Inter, tifozet zgjedhin lojtarin me te mire te muajt: “Ne menyre te papritur kete trofe e ka rrembyer ne oret e fundit…”
Inter Club Staff

Veshtiresite e muajve te pare ne Itali duken nje kujtim shume i larget ne kete moment qe po flasim.

Keshtu, Denzel Dumfries, njeriu qe u mor per te zevendesuar Achraf Hakimin, qe duhet pranuar se ishte nje detyre e veshtire, ka pesuar nje rritje eksponenciale ne te djathte.

Ai ka bere per vete edhe skuadren, por edhe tifozet, qe kane menduar qe ti bejne nje surprize te bukur.

Lojtari eshte zgjedhur keshtu nga shumica e tifozeve te Interit si lojtari me i mire i muajit shkurt, duke e fituar kete cmim per here te pare.

Febbraio è il mese di Denzel Dumfries: l'olandese è stato eletto Player of the Month

Te gjithe menduan se kete cmim do e fitonte Alexis Sanchez, por ne diten e fundit Dumfires e ka parakaluar kilianin duke e fituar kete cmim.

Nderkohe, Inter e ka publikuar sot fituesin, duke publikuar edhe foton me lart te Dumfries me cmimin ne duar.

Ne shkurt, Dumfries ka luajtur gjashte ndeshje, duke zbritur ne Serie A gjashte here ndaj Milan, Napoli, Sassuolo dhe Genoa.

Nderkohe ka luajtur edhe ne Kupen e Italise ndaj Romes si dhe ne Champions League ndaj Liverpool.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.