Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

380 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Torin, Conte i cudit te gjithe sot? Ja formacioni i zgjedhur: surprize e madhe ne sulm ku do te luaje…”

Inter-Torin, Conte i cudit te gjithe sot? Ja formacioni i zgjedhur: surprize e madhe ne sulm ku do te luaje…”
Inter Club Staff

Rikthehet kampionati dhe Interi pret ne Meazza, Torinon e Giampaolos (qe do te mungoje per shkak e Covid19).

Zikalterit, pas nje pushimi te gjate prej kombetareve, do te duhet te fitojne menjehere pas dy barazimeve te hidhura ndaj Parmes dhe Atalantes.

Eshte ndeshja e pare e nje 40 diteshi maratone per Interin qe mbaron per Krishtlindje, ku Interi do te kete luajtur deri me atehere 10 ndeshje.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTERI – Conte e di qe ne ndeshjen e sotme duhen me patjeter tre piket, por duhet te beje llogarite edhe me disa probleme prej kombetareve.

Jashte do te jete per shkak te Covid19 edhe Brozovic, por bashke me te edhe Kolarov me Padelli (portieri i trete).

Eshte e qarte qe ata qe kane luajtur shume ndeshje sot do te ruhen, si puna e Skriniar, De Vrij, Perisic dhe Lautaro, por jo te gjithe ata do e nisin nga stoli.

Prandaj, eshte shume e mundur qe te shohim sot ne fushen e lojes ne mbrojtje D’Ambrosio dhe Ranocchia nga minuta e pare me Gagliardinin dhe Young ne mesfushe.

E veshtire nderkohe qe Conte te heqe dore nga Bastoni, Hakimi, Barella dhe Vidal ne kete ndeshje.

Mbi te gjitha ndaj Torinos ne sulm rikthehet Romelu Lukaku, i cili nuk luajti dot ndaj Parmes dhe Real Madrid, per shkak te nje demtimi.

Perkrah belgut rriten kuotat e Sanchez, ku Conte mund te lere Lautaron ne pankine. Kjo do te ishte supriza e madhe e teknikut zikalter sot.

Per Eriksen pritet nje pankine tjeter nderkohe. Vecino eshte jashte prej kohesh dhe Pinamonti ka pesuar nje goditje ne Under21.

Sensi eshte me mire, por nuk duket se eshte ende gati per te luajtur, per fat te keq.

TE REJAT NGA TORINO – Torino vjen ne kete ndeshje me 4 mungesa per shkak te Covid19 te marre me kombetaret respektive.

Por bashke me ta do te mungoje edhe tranjeri Giampaolo, edhe ai pozitiv. Klubi nuk i ka bere me dije emrat, por ata jane kuptuar nga mungesa ne listen e te grumbulluarve ku mungon Ujkani, Vojvoda, Gojak dhe Lukic.

Nderkohe, shihen ne liste Zaza, Izzo dhe Edera. Mund te ndodhe qe Torino te luaje ne kete ndeshje me nje 3-5-2, per tu bere pasqyre e Interit.

Ne sulm, Verdi pritet te luaje me Belotti. Ne rast te nje 4-3-1-2, Verdi do te jete trekuartist dhe Bonazzoli do te luaje me Belottin.

Formacionet e mundshme jane keto:

INTER (3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Bastoni; Hakimi, Barella, Gagliardini, Vidal, Young; Lukaku, Sanchez.

Ne pankine: Radu, Stankovic, De Vrij, Skriniar, Moretti, Darmian, Squizzato, Nainggolan, Eriksen, Perisic, Lautaro, Satriano.

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Vecino, Padelli, Kolarov, Brozovic, Sensi, Pinamonti.

Preview Inter-Torino - Cambi in difesa. Riecco Lukaku, Sanchez sfida Lautaro

TORINO (3-5-2): Sirigu; Bremer, Nkoulou, Lyanco; Singo, Meité, Rincon, Linetty, Rodriguez; Verdi, Belotti.

Ne pankine: Milinkovic-Savic, Rosati, Izzo, Buongiorno, Ansaldi, Murru, Segre, Kryeziu, Edera, Millico, Bonazzoli, Zaza.

Tranjer: Conti (Giampaolo positivo al Covid-19).

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Baselli, Ujkani, Vojvoda, Gojak, Lukic.

ARBITRO: La Penna.

Asistent: Cecconi e Di Vuolo.

Arbiter i katert: Pasqua.

Var: Abisso (Galetto).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.