Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

599 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, per Sanchez ndryshon gjithcka? “Tani Marotta mund te shkoje deri aty sa te mendoje per…”

Inter, per Sanchez ndryshon gjithcka? “Tani Marotta mund te shkoje deri aty sa te mendoje per…”
Inter Club Staff

Futbolli eshte shume i bukur sepse ndonjehere sliding doors mund te vendosin edhe fatin e komplet nje skuadre.

Eshte rasti i Alexis Sanchez dhe Interit ky, kur deri para pak kohesh dukej sikur palet do te ndaheshin nderkohe tani mund te imagjinojne pa problem nje te ardhme bashke.

E nuk eshte aspak per tu perjashtuar fakti qe ashtu si tregon Calciomercato.com, raporti ndermjet paleve mund te vazhdoje edhe me tej.

“Nese eshte e vertete qe golat peshohen dhe nuk numerohen, ai gol i shenuar ndaj Juventusin eshte guri i peshes per kilianin.”

“Per kualitet individual ai nuk eshte pas asnje lojtari tek Interi, por ka vuajtur shume gjendjen fizike ku shpesh eshte demtuar edhe me kombetaren.”

“Eshte e vertete qe rroga e Sanchez eshte shume e larte, por nje marreveshje me Sanchez per te qendruar edhe me nje rroge me te ulet nuk eshte e pamundur nese atij i premtohet dicka: minuta me shume per te luajtur.”

“Prandaj ai goli i Sanchez ka bere drejtuesit me ne krye Marotten te mendojne edhe per nje te ardhme me Sanchez.”

“Keshtu, shume shpejt mund te nisin diskutimet me kilianin per nje qendrim edhe ne sezonin tjeter, me nje rroge me te ulet. Ai e ka kontraten deri ne 2023, por eshte pare si nje largim i mundshem per shkak te pages. Nese pranon uljen, pse jo, Alexis mund te kete te ardhme ne Milano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.