Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Torino, Spalletti ndryshon gjithcka ne formacionin baze: Ja 5 zevendesimet qe do beje ai!

Inter-Torino, Spalletti ndryshon gjithcka ne formacionin baze: Ja 5 zevendesimet qe do beje ai!
Inter Club Staff

Spalletti ka mesuar jo pak nga humbja me Sassuolon edhe pse zgjedhjet e tij kane qene me shume te detyruara se sa zgjedhje personale te mirefillta.

Tekniku nuk do te kishte hequr dore nga Perisic kurre nese ai do te kishte qene ne formen e tij me te mire apo nuk do te kishte lene kurre ne stol Vrslajko, por keto kane qene zgjedhje te detyruara per shkak se lojtaret nuk jane ende ne gjendjen me te mire.

Shembulli i Brozovic ka qene perfekt per te treguar se lojtaret e sapo kthyer nga Boterori jane prapa me pergatitjen.

Por sipas Gazzettes, Spalletti do te beje pese ndryshime ne formacion per ti ndryshuar fytyren ketij Interi.

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit ndaj Torinos te dielen ne darke: 

Samir Handanovic

Sime Vrslajko (nese gjendja fizike do te permiresohet)

Milan Skriniar

Stefan De Vrij

Asamoah

Brozovic

Roberto Gagliardini

Politano

Lautaro Martinez

Ivan Perisic

Mauro Icardi

Ndryshimet jane: Sime Vrslajko per Danilo D’Ambrosio, Milan Skrinair per Joao Miranda (ose edhe De Vrij), Asamoah per Dalbert, Gagliardini per Vecino dhe Perisic per Asamoah.

Pra plot pese ndryshime ne prag te Torinos! 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.