Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Tottenham po behet gati te beje nje super oferte per Alessandro Bastonin? “Ja shifra e cmendur qe ka menduar Conte.”

Inter, Tottenham po behet gati te beje nje super oferte per Alessandro Bastonin? “Ja shifra e cmendur qe ka menduar Conte.”
Inter Club Staff

Ne kete moment, jane te shumte lojtaret tek Interi qe pelqehen shume nga skuadra te ndryshme ne Europe.

Lista eshte shume e gjate: Barella pelqehet nga Real Madrid, Dumfries nga Bayern Munich, Skriniar nga United, Lautaro Martinez nga Barelona e keshtu me radhe.

Por nje tjeter lojtar qe pelqehet shume nga klubet nderkombetare eshte pikerisht mbrojtesi italian Alessandro Bastoni.

Ai eshte nje nga te preferuarit e Contes dhe me sa duket, tranjeri italian qe ka fituar Scudetton me Interin sezonin e shkuar eshte gati te beje nje cmenduri.

“Nuk dihet ende nese do te ndodhe ndonje gje e ngjashme me veren e kaluar tek zikalterit kur Interi shiti Lukaku dhe Hakimi, por as kete sezon ofertat nuk mungojne.”

“Eshte Tottengam ne radhen e pare qe eshte gati te beje nje cmenduri pikerisht per Bastonin, lojtarin e lindur ne 1999.”

“Ne kete moment, ai nuk deshiron te levize dhe pak kohe me pare ka rinovuar kontraten me Interin deri ne 2024.”

“Por nga Londra duket se Conte do te ofroje diku tek 70 milione ne vere dhe kjo eshte vertete nje shifer e rendesishme. Mbetet per tu pare nese Inter do te ishte e kenaqur me kete shifer por per nje mbrojtes, nje shifer e tille eshte vertete shume e larte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.