Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,537 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Toure gjithmone e me afer. Rroga? Suning e ka zgjidhjen…

Inter, Toure gjithmone e me afer. Rroga? Suning e ka zgjidhjen…
Inter Club Staff

Mediat ne Itali flasin gjithmone e me shume per ardhjen tek Interi te Yaya Toure, qe kaq shume i pelqen Roberto Mancinit. 

Yaya Toure eshte gjithmone e me afer. City ka garantuar agjentit te tij, Dimitri Seluk, se per transferim jashte Anglise lojtari mund te largohet pa pagese. Nje lajm mjaft i mire per Interin, qe tashme perqendrohet vetem tek rroga e lojtarit dhe aspak te kartoni i tij. Aktualisht lojtari nga Bregu te Fildishte perfiton 11 milione euro ne sezon. Ideja eshte qe te ofrohet nje kontrate katervjecare duke i garantuar Toure dy vite ne Milano dhe dy vite ne Chinese Premiere League ne rradhet e Suning duke bere keshtu qe Interi te mos paguaje fare rrogen e tij, por te paguhet direkt nga skuadra Kineze dhe tek Interi te luaje ne formen e huazimit nga Suning.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.