Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

259 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, tregohet nje prapaskene nga Il Giornale: “Nje dite marsi Oriali shkoi tek Mourinho: Jose i tha qe…”

Inter, tregohet nje prapaskene nga Il Giornale: “Nje dite marsi Oriali shkoi tek Mourinho: Jose i tha qe…”
Inter Club Staff

Sot eshte nje dite speciale: eshte 22 maji 2020, plot 10 vite me pare Interi shpallej Kampione e Europes dhe fitonte keshtu Tripleten duke hyre ne histori pergjithmone.

Por Il Giornale eshte rikthyer pas ne kohe, ne Marsin e vitit 2010 dhe ka treguar nje ndodhi ndermjet Gabriele Orialit dhe Jose Mourinhon.

“I vetmi qe kishte kuptuar dicka ishte Gabriele Oriali. Ne fakt, le ta themi me sakte: kishte kuptuar gjithcka.”

“Por ai qendronte pa folur. Ndodh nje mengjes marsi ne Appiano Gentile, ku ne nje nga pankinat ishte ulur Jose Mourinho, i vetem dhe po mendonte”.

Keshtu e hap shkrimin e saj Il Giornale, qe kujtoj nje ndodhi teper te bukur ndermjet drejtuesit te Interit ne ate kohe dhe tranjerit portugez.

E perditshmja kujton se cfare ndodhi fiks ate dite dhe se cfare thane ata te dy: “Oriali, shkon atje, ishte koha kur kishin dale zerat per nje largim te mundshem te tij dhe e pyet nese duhet ti marre seriozisht ato zera.”

“Rri i qete, i thote, do te shkojme deri ne fund fare dhe do te fitojme gjithcka cfare eshte per tu fituar.”

“Do te bejme historine e Interit por nuk e di nese do te vazhdojme pas kesaj ta shkruajme bashke.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.