Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter trondit Marassin me nje termet 5 ballesh: Icardi, cfare sulmuesi. Poker per te!

Inter trondit Marassin me nje termet 5 ballesh: Icardi, cfare sulmuesi. Poker per te!
Inter Club Staff

Eshte nje Inter qe shkaterron totalisht Sampdorian duke i prishur dreken e se dieles tifozeve te saj dhe eshte nje Icardi ne versionin “Mbreti Mida” dhe qe transformoin ne ar cdo top qe preket. 

Interi rikthehet keshtu ne zonen Champions duke fituar 0-5 ne Marassi, mbase ne nje prej 3 fushave me te veshtira ne Serie A.

Qe ndeshja nisi mire per zikalterit, kjo u vu re shume shpejt, sepse ishte nje Inter qe po ndertonte dhe pothuajse nuk pesoi asgje prapa.

Ndeshja u zhbllokua ne minuten e 26 fale nje goli shume te bukur te Perisic me koke qe kalon me nje parabel Vivianon.

Nga ai moiment, Sampdoria behet ‘kukulla’ e djemve te Spallettit, ose me sakte, e Icardit, sepse ai cmendet: shenon dy gola ne dy minuta, njerin me penallti dhe tjetrin me nje goditje spektakolare me finte qe cudit te gjithe mbrojtjen e Sampit. Ne minuten e 44 kapiteni shenoi perseri.

Por pas gjashte minutash ne pjesen e dyte, nje gjuajtje tjeter teper e bukur e sulmuesit ben qe Interi te shenoje golin e peste.

Ndeshja eshte praktikisht e mbyllur qe ne pjesen e pare, por edhe Sampdoria ishte e pafuqishme te reagonte me tranjerin e saj Giampaolo qe u detyrua te beje te gjithe zevendesime qe ne minuten e 54. Inter e mbylli ndeshjen duke e kontrolluar totalisht dhe Tagliavento vendosi qe te dergoje skuadrat tek dushet pa dhene asnje minute shtese. Nuk kishte me vlere. 0-5.

TABELA: SAMPDORIA-INTER 0-5

SAMPDORIA (4-3-1-2): Viviano; Bereszynski (33′ Verre), Silvestre, Ferrari, Murru; Barreto (54′ Regini), Torreira, Praet; Ramirez (50′ Caprari); Quagliarella, Zapata.
A disp. Belec, Tozzo, Andersen, Regini, Strinic, Capezzi, Tessiore, Verre, Alvarez, Caprari, Kownacki.
Tranjer Giampolo

INTER (4-2-3-1): Handanovic, Cancelo, Miranda, Skriniar, D’Ambrosio; Brozovic, Gagliardini; Candreva (78′ Vecino), Rafinha (80′ Borja Valero), Perisic; Icardi (66′ Eder).
A disp. Padelli, Berni, Lisandro, Vecino, Karamoh, Borja Valero, Santon, Eder, Dalberto.
Tranjer. Spalletti

Golat: 26′ Perisic, 30′, 31′, 44′, 51′ Icardi

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.