Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,473 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Tuttosport i habit te gjithe: “Pas Asllanit, Marotta po mendon per nje tjeter shqiptar? Oferte edhe per…”

Inter, Tuttosport i habit te gjithe: “Pas Asllanit, Marotta po mendon per nje tjeter shqiptar? Oferte edhe per…”
Inter Club Staff

Me sa duket, faza e dyte e merkatos se Interit, mund te kete disa emra komplet te rinj qe mund te afrohen ne Milano.

Gjithcka ka te beje me disa blerje ne repartin e mbrojtjes, qe sipas zerave te fundit, mund te jene ose dy, ose tre.

Per kete gje flet sot Tuttosport, e cila tregon se pas largimit qe mund te ndodhe me Milan Skriniar, Inter mund te vendose te bleje edhe tre mbrojtes duke pare se nga skuadra mund te largohet edhe De Vrij por nderkohe eshte larguar edhe Ranocchia.

Per kete gje flet sot Tuttosport e cila zbulon: “Tek Inter kane vene ne shenjester Bremer, kjo gje tashme dihet prej kohesh.”

“Nderkohe, emri i dyte eshte ai i Milenkovic nga Fiorentina, i cili vleresohet gjithashtu rreth 15 milione euro.”

“Por kujdes, sepse Inter mund te vendose te marre nje lojtar te rendesishem nga Roma, duke menduar keshtu per nje goditje tjeter totalisht shqiptare pas Asllanit.”

“Behet fjale per Marash Kumbulla, qe ka shkelqyer me Veronen dhe ka qene prane Interit dy vera me pare, por me pas ai perfundoi tek Roma.”

“Aktualisht ai nuk eshte nje titullar per Jose Mourinhon dhe per Interin do te ishte perfekt per nderrimet me titullaret gjate sezonit. Roma e ka ne bilanc shqiptarin per 20 milione euro dhe nuk dihet ende se sa mund te kerkoje per te. Por qe Inter po e mendon nje oferte, edhe kjo eshte e sigurt.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.