Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

794 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter TV – Spalletti po rigjen ‘copezat’. Nderkohe, ja kush ka shkelqyer sot ne stervitje…

Inter TV – Spalletti po rigjen ‘copezat’. Nderkohe, ja kush ka shkelqyer sot ne stervitje…
Inter Club Staff

Interi vazhdon te stervitet ne prag te ndeshjes ndaj Parmes dhe vazhdon te behet gati per nje shtator te tejngjeshur me ndeshje.

Spalletti ka rigjetur disa nga ‘copezat’ fondamentale per skuadren qe po rikthehet nje e nga nje nga grumbullimet e tyre me kombetaret.

Per kete dhe stervitjen e sotme ka folur Inter TV:

“Skuadra sot ne mengjes ka filluar pergatitjen e saj si gjithmone ne palester: nxemje tek bicikletat, ushtrime me pas me trupin.”

“Sot ne grup jane bashkuar edhe Skriniar, de Vrij dhe Asamoah.”

“Pergatitesit atletik kane bere qe lojtaret te bejne disa ushtrime force dhe natyrisht qe edhe lloji i ushtrimeve ka ndryshuar me disa jave me pare sepse tani jane me te lehta ushtrimet duke pare ndeshjet qe do te luhen 1 ne 3-4 dite.”

“Grupi me pas eshte spostuar ne fushe ku jane bere disa ushtrime shpejtesie dhe me intensitet te larte.”

“Me pas eshte punuar pak me topin dhe me taktiken qe Spalletti e ka shume perzemer.”

“Stervitja eshte mbyllur me nje mini-ndeshje ndermjet lojtareve. Te zinjte kunder portokallinjve dhe ndeshja u mbyll me nje gol te nje njeriu qe shkelqeu sot por qe ka shkelqyer edhe ne ndeshjet zyrtare: ai eshte Matteo Politano i cili shenoi nje gol mjaft te bukur me te majten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.