Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

405 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Udinese, formacionet e mundshme: Palacio parakalon Osvaldon, Icardi titullar. Nagatomo rikthehet, Guaro-Kuz ne mesfushe…

Inter-Udinese, formacionet e mundshme: Palacio parakalon Osvaldon, Icardi titullar. Nagatomo rikthehet, Guaro-Kuz ne mesfushe…
Bujar Berishaj

Roberto Mancini ben debutimin ne Giuseppe Meazza kunder Udineses se Stramaccionit. Sonte ne fushe dy formacione per te cilat fitorja eshte thelbesore, sidomos vendasve, te cileve iu mungon fitorja ne kampionat per rreth nje muaj.

Tekniku nga Iesi do te mbeshtet ne klasikun 4-3-3 pa surpriza te vecanta ne mesfushe. Ranocchia-Juan ne qender, Nagatomo ne te djathe dhe Dodo ne te majte. Ne mesfushe Guarin dhe Kuzmanovic, kurse perpara mbrojtje Medel. Perpara do te jene Icardi se bashku me Kovacic dhe Palacio qe ka fituar balotazhin me Osvaldo. Tek friulianet jashte i skualifikuari Domizzi, ne vend te tij pritet Widmer. Di Natale sulmues i vetem.

Keto jane formacionet e mundshme te Inter-Udinese:

INTER (4-3-3): Handanovic; Nagatomo, Ranocchia, Juan Jesus, Dodò; Guarin, Medel, Kuzmanovic; Palacio, Icardi, Kovacic.

UDINESE (4-3-2-1):  Karnezis; Widmer, Heurtaux, Danilo, Piris; Badu, Allan, Guilherme; Kone, Thereau; Di Natale.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.