Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

530 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Udinese, ja kush jane lojtaret me te mire dhe me te dobet sipas gazetave italiane

Inter-Udinese, ja kush jane lojtaret me te mire dhe me te dobet sipas gazetave italiane
Inter Club Staff

Nje tjeter sukses i Interit ne Serie A, kesaj radhe ndaj Udineses.

Per zikalterit jane keshtu nente pike ne tre ndeshjet e para dhe jane ne krye te klasifikimit per momentin.

Zikalterit kane kontrolluar totalisht ndeshjen duke fituar edhe pse kane rrezikuar me faktin se nuk e kane mbyllur ndeshjen me nje gol tjeter.

Nderkohe, sot te treja gazetat me te medha sportive ne Itali kane dhene notat e tyre per paraqitjen e lojtareve dje.

Behet fjale per La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport.

Ata kane zgjedhur lojtaret me te mire dhe lojtaret qe kane bere me pak mire se te tjeret diten e djeshme.

Me i miri ne fushe natyrisht ka qene Stefano Sensi ndersa dy jane lojtaret me pak te vleresuar.

Le ti zbulojme bashke notat e seciles gazete per secilin lojtar te Interit qe zbriti dje ne fushe.

NOTAT E LOJTAREVE SIPAS GAZETAVE NE ITALI: 

Samir Handanovic: Gazzetta dello Sport nota 6.5, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.5.

Diego Godin: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.5.

Stefan de Vrij: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.5.

Milan Skriniar: Gazzetta dello Sport nota 5.5, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.

Antonio Candreva: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.

Nicolo Barella: Gazzetta dello Sport nota 5.5, Corriere dello Sport nota 5.5, Tuttosport nota 5.5.

Marcelo Brozovic: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.

Stefano Sensi: Gazzetta dello Sport nota 7.5, Corriere dello Sport nota 7.5, Tuttosport nota 7.5.

Kwadwo Asamoah: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.5.

Roberto Gagliardini: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.5.

Matteo Politano: Gazzetta dello Sport nota 7, Corriere dello Sport nota 67, Tuttosport nota 6.5.

Romelu Lukaku: Gazzetta dello Sport nota 5, Corriere dello Sport nota 5, Tuttosport nota 5.5.

Lautaro Martinez: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.

Keshtu, unanimisht lojtari me i mire ne fushe eshte perzgjedhur Stefano Sensi (per te disaten here kete sezon per hir te vertetes) ndersa dy lojtaret me te dobet ne fushe jane konsideruar Romelu Lukaku dhe Nicolo Barella.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.