Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

885 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Udinese, te rejat e fundit nga Appiano: Kovacic nga minuta e pare…

Inter-Udinese, te rejat e fundit nga Appiano: Kovacic nga minuta e pare…
Bujar Berishaj

Interi i Roberto Mancinit eshte gati per te luajtur ndeshjen e 14-te te Serie A, duke pasur si kundershtar Udinesen e Andrea Stramaccionit.

Sot ne stervitje tekniku zikalter ka provuar te njejtin aspekt taktit i cili eshte perdorur edhe kunder Romes dhe edhe kunder friulianeve kjo zgjidhje duket e qarte.

Vijne lajme te mira nga infermeria, me kthimin e Yuto Nagatomo, kurse Mateo Kovacic do te rikthehet si titullar pas ndeshjes ri rezervist kunder Romes ne Olimpico. Ka disa dyshime ne sulm, kur Mauro IcardiRodrigo Palacio dhe Pablo Osvaldo luftojne per dy fanella titullari.

Nese do te jete mire italo-argjentinasi do te luaj me shume siguri dhe ndalesa e sotme nuk do te paraqes ndonje problem (ka pasur nje shqetesim te vogel muskular sot ne stervitje): qe nga neser sulmuesi do te rikthehet ne stervitje, nuk ka asnje shqetesim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.