Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

648 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ultimatum nga Suning per Spallettin: ja nga cfare varet e ardhmja e tij tek zikalterit

Inter, ultimatum nga Suning per Spallettin: ja nga cfare varet e ardhmja e tij tek zikalterit
Inter Club Staff

Me sa duket, e ardhmja Spallettit tek Interi do te varet shume nga ngjarjet qe do te ndodhin sot dhe ne ditet ne vazhdim.

Dy ndeshjet e ardhshme, ajo sot ndaj Eintracht Frankfurt ne Europa League dhe derbi i se dieles kunder Milanit rrezikojne qe te behen decizive per te ardhmen e Interit.

E keshtu, ato do te jene decizive edhe per te ardhmen e Luciano Spallettit tek zikalterit: Suning i ka perseritur atij disa here se sa e rendesishme eshte te behet mire ne Europe dhe te fitohet nje vend ne Champions Leaguen e ardhshme dhe konfirmimi i tranjerit tek Interi kalon pikerisht nga keto dy objektiva.

Keto jane pak a shume dy ultimatume qe Zhang Senior dhe Zhang Junior ka dhene per teknikun zikalter, por ne nje menyre me te moderuar.

Nderkohe, La Gazzetta dello Sport shkruan: 

“Te gjithe per nje dhe natyrisht nje per te gjithe. Ai nje eshte Lucianp Spallettu natyrisht.”

“Klubi zikalter ka lene te kuptohet gjithmone se Europa League, pas zhgenjimit ne Champions League ne dhjetor, eshte nje objektiv bashke me kualifikimin ne kupen qe vertete ka vlere edhe vitin e ardhshem.”

“Konfirmimi i Lucianos me siguri qe varet nga keto dy objektiva, askush nuk ka me asnje dyshim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.