Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

509 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter ve bast mbi Kramaric: kontrata i skadon ne qershor, por do te provohet ne janar. Rijeka kerkon 3 mln dhe…

Inter ve bast mbi Kramaric: kontrata i skadon ne qershor, por do te provohet ne janar. Rijeka kerkon 3 mln dhe…
Bujar Berishaj

Mungesa ne sulm? Ja emri i ri. Ai eshte Andrej Kramaric, sulmues kroat i vitit 91′ qe tashme eshte me gola edhe ne kombetaren e Niko Kovac. Tashethemi i merkatos eshte i Gazzetta dello Sport, qe shpjegon se si 007-et zikalter kane shkuar ne Kroaci per te percjellur sulmuesin 23-vjecar te Rijekas. Tre hapa: Split, Zagred dhe natyrisht, Rijek.

KONTRATA NE SKADENCE – Kramaric ka me Rijekan nje kontrate qe skadon ne qershor, edhe pse ka nje opsion per ta zgjatur ate edhe per nje vit tjeter. “Zikalterit jane duke punuar qe ta sjellin ate ne Milano qe ne janar, dhe duan ta shpejtojne operacionin duke pare qe pas djaloshit ka disa klube gjermane dhe angleze, pervec Atletico Madrid – lexohet tek Gazzetta dello Sport-. Rijeka kerkon 3 milion euro dhe do te ishte nje fitim i mire duke pare se e ka blere me pak se 800 mije euro nga Dinamo Zagreb ne gusht te 2013. Ne dy ndeshjet e para me kombetaren (ne kualifikimet e EURO 2016) ka shenuar 2 gola mes 5 diteve (mes 9 dhe 13 tetorit kunder Maltes dhe Azerbajxhanit). Ne kampionat ka shenuar 13 gola ne 10 ndeshje, ne Europa League 3 gola ne 8 ndeshje. Dhe me 16 nentor do te luhet Itali-Kroaci, ne Meazza.”

Do te jete ai perforcimi per Mazzarrin ne merkaton e dimrit?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.