Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

245 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, vendim i pazakonte: “Diten e sotme Conte nuk do te flase perpara gazetareve sepse…”

Inter, vendim i pazakonte: “Diten e sotme Conte nuk do te flase perpara gazetareve sepse…”
Inter Club Staff

Sot si rralle here, Antonio Conte nuk do te zhvilloje nje konference per shtyp ne prag te ndeshjes me Sassuolon.

Tradita e do qe tranjeri i cdo skuadre te dale nje dite perpara ndeshjeve te Serie A dhe ti pergjigjet pyetjeve, por dicka e tille nuk do te ndodhe sot me Conten.

Me sa duket, ky eshte nje vendim i klubit dhe nuk dihet ende nese eshte nje kerkese e Antonio Contes apo jo.

Interi nderkohe ne diten e djeshme ka bere me dije se gjate dites se sotme do te zhvillohet asambleja e ortakeve zikalter.

Aksioneret jane therritur te mblidhen ne nje video konference per te aprovuar bilancin e vitit te kaluar (2019).

Per kete motiv, te pakten zytarisht, nuk do te zhvillohet takimi klasik i tranjerit te Interit me gazetaret perpara Sassuolo-Inter.

Por kjo mund te jete edhe nje kerkese e Contes, si nje menyre per t’ju shmangur pyetjeve tendencioze te gazetareve.

Ai me sa duket preferon nje ambjent sa me te qete perpara nje ndeshje kaq te rendesishme sa ajo e nesermja.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.