Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

228 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

INTER-Verona, Conte ndryshon perseri mendje per formacionin? “Nga minuta e pare do te luaje edhe…”

Inter Club Staff

Asnje llogari, asnje tabele: Interi duhet te mendoje vetem per ndeshjet e veta dhe per piket e veta, pa pare asnje nga rivalet.

Me kete ide ishte dje Antonio Conte i cili nuk deshiron te harxhoje asnje mendim por do vetem pune nga skuadra e tij.

Interi eshte skuadra e pare dhe nuk ekziston asnje strategji per te administruar avantazhin: ne fushe gjithmone per te fituar, edhe pas barazimeve me Napolin dhe Spezian.

Keshtu do te jete edhe sot ndaj Verones, ku djemte e Contes jane gati te luftojne per nje fitore

TE REJAT NGA INTERI – Conte kishte disa dyshime ne formacion por me sa duket pritet qe te kthehet nga sigurite.

Ne mesfushe mendohet se Conte mund te lere pushim Eriksen, dhe ne vend te tij mund te luaje nje ndermjet Sensit, Vecinos dhe Gagliardinit. Por sipas te rejave me te fundit, danezi mund te luaje perseri titullar.

Ne krah te majte Perisic shihet favorit ndaj Darmian dhe Young. I njejti diskutim edhe per Lautaro Martinez, i cili ka parakaluar perseri Alexis Sanchez.

Sugurite e tjera kane emrin e Hakimi, Barella dhe Brozovic ne mesfushe, Lukaku ne sulm. Te padisponueshem jane Kolarov dhe Vidal.

TE REJAT E FUNDIT NGA VERONA – Ndonje dyshim edhe per Juric, qe humbet te skualifikuarin Sturaro.

Nderkohe jashte jane Lovato, Vieira dhe Veloso. Ne mbrojtje nuk eshte ne gjendje te mire Gunter dhe rriten kuotat e te rekuperuarit Ceccherini, gjithmone nese tekniku nuk konfirmon Dimarco pas Lazovic ne te majte.

Zgjedhje te detyruara ne mesfushe ku do te luaje Magnani dhe Zaccagni.

FORMACIONI ZYRTAR ESHTE KY: 

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Perisic; Lukaku, Lautaro.

Ne pankine: Radu, Padelli, Ranocchia, D’Ambrosio, Darmian, Young, Gagliardini, Vecino, Sensi, Sanchez, Pinamonti.

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Kolarov, Vidal.

Preview Inter-Verona - Conte con piccoli dubbi: Eriksen, Perisic e Lautaro dal 1'?

HELLAS VERONA (3-4-2-1): Silvestri; Dawidowicz, Magnani, Ceccherini; Faraoni, Tameze, Ilic, Dimarco; Barak, Zaccagni; Lasagna.

Ne pankine: Berardi, Pandur, Günter, Cetin, Udogie, Ruegg, Benassi, Bessa, Lazovic, Colley, Favilli, Kalinic.

Tranjer: Juric.

Te skualifikuar: Sturaro (1).

Te padisponueshem: Lovato, Vieira, Veloso.

ARBITRO: Abisso.

Asistent: Galetto e L. Rossi.

Arbiter i katert: Prontera.

Var: Nasca (Valeriani).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.